Vyřiďte si sami Apostille Maine

V Maine vydává doložky kancelář Matthewa Dunlapa, který je státním tajemníkem. Doložky vydává prostřednictvím úřadu Division Bureau of Corporations, Elections and Commisions, který sídlí v Augustě.

Dokumenty, ke kterým žádáte o vydání apostily musí splňovat následující podmínky:

  • Dokumenty musí být vydané v Maine a musí být opatřeny podpise státního matrikáře, notáře, krajských nebo ústavních úředníků. Podpisy a kvalidikace úředníků a notářů je zaznamenaná ve složkách kanceláře státního tajemníka v Augustě.
  • Notářsky ověřené dokumenty musí obsahovat podpis a razítko notáře a datum notářského ověření. Pro jakýkoliv dokument ověřený notářem může být vydané speciální ustanovení.
  • Rodné, oddací a úmrtní listy a další důležité životní záznamy musí být vydané státem Maine – soudem nebo obecními úředníky. Totéž platí pro dokumenty, které potvrzují rozvod. Před podáním žádosti o doložku se ujistěte, že máte poslední platnou kopii vydanou příslušným soudem.
  • Školní záznamy, diplomy a přepisy vydané univerzitami v Maine jako je University of New England, University of Maine, Colby College a další, musí být notářsky ověřené kopie školních záznamů vydané školním sekretariátem.

 

Kopie dokumentů můžete získat u státního tajemníka kteréhokoliv z 16 krajů Maine:  Androscoggin, Aroostook, Cumberland, Franklin, Hancock, Kennebec, Knox, Lincoln, Oxford, Penobscot, Piscataquis, Sagadahoc, Somerset, Waldo, Washington and York.