Navod pro apostilu ve Spojeném království

Pokud zahraniční orgán v zahraničí vyžaduje, abyste poskytli legalizovaný veřejný dokument Spojeného království, znamená to, že potřebujete potvrzení vlády Spojeného království vyjádřené podpisem, pečetí nebo razítkem na konkrétním dokumentu, který osvědčuje, že dokument je pravý. Toto je někdy označováno jako apostila.

Jak získat apostilu

Pokud lze dokument legalizovat, můžete za službu apostily zaplatit online. Potřebujete vyplnit ověřovací formulář vyplněný svými informacemi, dokumenty, které potřebujete legalizovat, prázdnou obálku A4 a potvrzení o zaplacení poplatku, které musíte poslat na uvedenou adresu, která se liší v závislosti na tom, jak zasíláte dokumenty a odkud je posíláte. Pokud se chcete vyhnout přijímání vašich ověřených dokumentů kurýrem, měli byste také zahrnout předplacenou obálku velikosti A4.

Legalizační poplatek je 30 GBP za dokument. Poštovné za vrácení dokumentů kurýrem, pokud neobsahujete předplacenou obálku, je:

·         5,50 GBP ve Velké Británii (včetně British Forces Post Office)

·         14,50 GBP na 500 g v Evropě (kromě Albánie, Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Lichtenštejnska, Kazachstánu, Makedonie, Moldavska, Černé Hory, Ruska, Srbska, Turecka a Ukrajiny)

·         25 GBP za 500 g v každé jiné zemi

 

Jak dlouho to trvá

Váš ověřený dokument obvykle obdržíte do 48 hodin plus čas odeslání kurýrem nebo poštou. Pokud dojde k zpoždění od běžné doby odezvy, obdržíte e-mail s oznámením zpoždění. Podniky, které potřebují legalizované dokumenty, mají možnost se zaregistrovat k legalizační prémiové službě.

Kam poslat svou žádost

U dokumentů zasílaných z Velké Británie poštou:

Legalization Office – Foreign and Commonwealth Office
PO Box 6255
Milton Keynes
MK10 1XX

Pro dokumenty zasílané z Velké Británie kurýrem nebo pro dokumenty zaslané ze zahraničí:

Legalisation Office – Foreign and Commonwealth Office
Hanslope Park, Hanslope
Milton Keynes
MK19 7BH

Platební metody

Platební možnosti, jako je poštovní poukázka ve Velké Británii, bankovní směnka nebo obchodní šek, již nejsou k dispozici. Platba probíhá online. Pokud máte potíže s placením online, pošlete e-mail na adresu epaymentenquiries@fco.gov.uk

Úřad pro legalizaci – kontaktní informace

Webová stránka: legalisationenquiries@fco.gsi.gov.uk
Mobil: 03700 00 22 44
Otevírací hodiny: Pondělí až Pátek, od poledne do 4 hodin odpoledne
Zjistěte více o poplatcích za volání