Průvodce pro získání doložky ve Velké Británii:

Pokud budete v zahraničí potřebovat doložit legalizovaný dokument z Velké Británie, znamená to, že vláda Velké Británie prostřednictvím podpisu, razítka nebo pečeti potvrdí, že je daný dokument pravý a správný. Často je to přirovnávané k doložce.

Jak získat doložku:

Pokud lze k vašemu dokumentu vydat doložku, můžete za vydání doložky zaplatit online. Budete potřebovat vyplněný legalizační formulář se svými informacemi, dokumenty, které chcete legalizovat, čistou obálku velikosti A4 a potvrzení uhrazení poplatku. To vše zašlete na uvedenou adresu (liší se podle toho, jakým způsobem dokumenty zasíláte a odkud). Pokud se chcete vyhnout zaslání potvrzených dokumentů zpět kurýrní službou, přiložte také oznámkovanou předplacenou obálku velikosti A4 pro zaslání dokumentů zpět.

Poplatek za ověření dokumentu je £30 za jeden dokument. Poštovné za zaslání dokumentu zpět v případě, že nepřiložíte oznámkovanou obálku, je:

  • £5.50 ve Velké Británii (vbčetně British Forces Post Office)
  • £14.50 za 500g po Evropě (nezahrnuje Albánii, Bělorusko, Bosnu a Herzegovinu, Gruzii, Lichtenštejnsko, Kazachstán, Makedonii, Maldávii, Montenegro, Rusko, Srbsko, Turecko a Ukrajinu)
  • £25 za 500g do všech zemích

Jak dlouho trvá vyřízení

Obvykle dostanete své legalizované dokumenty do 48 hodin plus čas na doručení poštou nebo kurýrem. Pokud dojde ke zpoždění vyřízení oproti běžnému času vyřízení, budete o zdržení informování e-mailem. Firmy, které potřebují časné legalizovaní dokumentů, se mohou registrovat a využít prémiových služeb.

Kam zaslat žádost

Pro dokumenty zasílané poštou:

Legalization Office – Foreign and Commonwealth Office
PO Box 6255
Milton Keynes
MK10 1XX

Pro dokumenty zasílané kurýrem nebo ze zahraničí:

Legalisation Office – Foreign and Commonwealth Office
Hanslope Park, Hanslope
Milton Keynes
MK19 7BH

Možnosti platby

Možnosti platby jako je platba prostřednictvím pošty, bankovního vkladu nebo obchodního šeku již není dostupná. Platby jsou prováděny online. Pokud máte problém s platbou online, zašlete e-mail na epaymentenquiries@fco.gov.uk.

Legalization Office – kontaktní informace

Webové stránky: legalisationenquiries@fco.gsi.gov.uk
Telefon: 03700 00 22 44
Pracovní doba: Pondělí až pátek, 12-16:00
Informace o poplatcích najdete zde